You are here:

Miech bmw gt

Dla wielu profesjonalistów problemem w kontakcie z zawieszeniami pneumatycznymi jest poprawna diagnoza usterki. Składają się one z kilku kluczowych elementów, których działanie jest ze sobą nierozerwalnie powiązane.

Podstawowe części układu zawieszenia pneumatycznego
Miech pneumatyczny, nazywany także sprężyną; napełniany przez kompresor. Montuje się go zwykle na tylnej osi amortyzatora, aczkolwiek spotyka się również elementy zintegrowane. Przyczyną ich uszkodzeń najczęściej jest po prostu zmęczenie materiału, który to proces jest dodatkowo przyspieszany przez różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, w tym atmosferyczne.
Sprężarka (inaczej: kompresor lub pompa zawieszenia) – jej zadaniem jest sprężanie oraz osuszanie powietrza, które następnie zostaje dostarczone do miecha. Uszkodzenie, tj. spalenie sprężarki ma zazwyczaj miejsce wskutek problemów ze szczelnością miecha, a także zbyt intensywnej eksploatacji. Pompa zawieszenia musi być wymieniana razem z nowym przekaźnikiem i filtrem.
Kolumna pneumatyczna – jest połączeniem amortyzatora i miecha; montuje się ją najczęściej na przedniej osi pojazdu.

Uszkodzenie każdego z powyższych komponentów wpływa bezpośrednio na pracę całego układu. Dlatego najważniejsze jest odnalezienie rzeczywistej przyczyny awarii przed dokonaniem wymiany części.

Inne elementy wpływające na funkcjonowanie zawieszenia pneumatycznego
Przekaźnik kompresora – zwykle montuje się go w skrzynce bezpieczników; w przypadku uszkodzenia musi zostać usunięty wraz z całą pompą zawieszenia. W innym przypadku może powodować nieprawidłowe załączanie, a w dalszej kolejności nowej sprężarki.
Bloki zaworowe – warto im się wyjątkowo dokładnie przyjrzeć przy podejrzeniu konieczności wymiany miechów; często wystarczy korekta położenia podłączonych do bloku przewodów.

Ponadto innymi powiązanymi częściami, które jednak rzadko ulegają awariom są czujniki wysokości, a także zbiorniki wyrównawcze.

Naprawa zawieszeń pneumatycznych i wymiana elementów, np. takich jak pompa zawieszenia, nie jest trudnym wyzwaniem dla doświadczonego fachowca. Ponadto nie wymaga większej ilości narzędzi, niż serwisowanie tradycyjnego zawieszenia – przykładowo, uszkodzony miech w tego rodzaju układzie wymaga użycia mniejszej ich liczby. Dodatkowo wystarczające są uniwersalne narzędzia służące do diagnostyki.

Sprawdź ofertę sklepu z częściami do zawieszenia pneumatycznego:
pompa zawieszenia w219
pompa zawieszenia w220
pompa zawieszenia w221

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top